מתנות למעצבים, מה לקנות למעצבים // נשיקת כוכבים, אמבד אורפז ימין, 2019

מתנות למעצבים ועוד שמח.

מתנות למעצבים קונים כשאנחנו לקוחות מבסוטים, קולגות נשמות, או בסטיז מהחלל. או אם אנחנו המעצבים ופשוט מגיע לנו פינוק עצמי.

לא תמיד קל למצוא את מה ששווה, והחלטתי לסדר רשימה שתעזור לכולנו להבין איפה כדאי לחפש, ומה.

לפני שנתחיל חשוב לי לספר לכם איך הפסקתי לדחיין את הפוסט הזה, והתיישבתי לחקור ולכתוב אותו. זה יתן לנו קצת רקע תומך.

איפה ולמה?

עוד פחות מחודש יש לי יומולדת.

מי שמכיר אותי מקרוב יודע על תסביכי היומולדת שלי, ממש לפי הספר- איכשהו אין לי ראש ליומולדת של עצמי, היא הופכת לי את הבטן ורוב הזמן אני פשוט מדפדפת אותה בהמון עבודה ויצירה כדי לא להרגיש ששוב גדלתי.

מתנות למעצבים, מה לקנות למעצבים // נשיקת כוכבים, אמבד אורפז ימין, 2019
אוהבת ימי הולדת, של אחרים // נשיקת כוכבים, צילום עצמי, 2019

מבלי להבין בפסיכולוגיה בשקל תשעים, יש פה אישיו חסר כל רציונליות: גם כי אנחנו פיזית גדלים בכל יום ולא רק ביום אחד (הופס! גדלתי הרגע!) וגם כי זה לא באמת מועיל להיתדכדך (זרמו על המילה) על עצמנו או על יום ספציפי, כי היום הזה יגיע.

הוא מגיע כל שנה, היום הזה. שובב שכמותו.

איך זה קשור לפוסט הזה? יומולדת לעצמך זה קשוח, מתנות זה כיף!

אז ככה בלי שום רמז (כי אני הולכת לקנות בעצמי פנטזיות מהרשימה לאורך השנה, אם כבר גדלים בכל יום, למה לא?) בואו ונתחיל במסיבה 🙂

כוכבית, אגב וזה: מתנות מביאים לא רק ביומולדת.

אם הייתי יושבת לכתוב רשימה לעצמי זה אחלה והכל, אבל הנושא הזה מבחבש לי במוח (וברשימות פוסטים עתידיים) לא מעט זמן מהסיבה שרשימת מתנות למעצבים לא מועילה רק בשבילי;

א- אנחנו עובדים עם לקוחות.

לקוחות אוהבים לפרגן (ז״א, יש אנשים שאוהבים לפרגן, מתוך האנשים האלו יש לקוחות שקרובים אליכם יותר ובא להם לפרגן לכם על מי שאתם בשבילם), הפוסט הזה לגמרי יכול לעזור להם. פשוט תנו לינק.

ב- חברים של מעצבים, בסטיז וקולגות.

אני חושבת עוד עליהם. אלו קהלים שמחפשים מתנות למעצבים כי הם בקשר עם אנשים שמתעסקים בעיצוב (מעצבים אובייסלי), והם מחפשים משהו שיעשה להם שמח, טוב בלב וביומיום.

ג- מעצבים, כי איך לא.

אם גם אתם מעצבים, זה לגמרי יעזור לכם לפרגן לעצמכם עם מתנות למעצבים שאתם- אחרי פרויקט ארוך, או בכלל. מוטיבציה היא חשובה, בטח אם אתם הבוס של עצמכם- ולמען האמת, גם כשכירים.

את שלושת הקהלים האלו כבר יצא לי לבחון מקרוב כשפתחתי למכירה את ליין המוצרים המעוצבים שלי, הליין האנגליגרפי (קליק אם פיספסתם), שנועד לעשות שמח למעצבים ולכל מי שמעריך אסתטיקה והומור עצמי.

עם הרקע המקדים, בדיוק כמו שנשמע לכם כרגע: לא נדבר היום רק על דברים שאין לי ואני מפנטזת אותם, אלא גם על דברים שרלוונטיים לעוד מעצבים.

הליין האנגליגרפי ליין מוצרים מעוצבים בדיוק מתנות למעצבים אמבד אורפז ימין // מסגרת מוטיבציה מחמישי, גל איסייב, 2018 // מתנות למעצבים
שמח בכל יום מחדש // מסגרת מוטיבציה מחמישי, גל איסייב, 2018

פיפס על הרגלי צריכה מיידים…

אם הייתי קונה כל מה שאני רוצה ב3 שניות, כנראה לא היה נשאר לי מה לכתוב עכשיו. שמעו, אני לא מאמינה בשגרת קניות אינסטנט, אלא אם הן האירו לי את הנשמה.

סליחה שזה נשמע ניו-אייג׳ אולי, אני מורידה את זה לקרקע: כשאני רואה דברים שמעניינים אותי אני פותחת אותם בעוד לשונית בדפדפן. נותנת להם כמה ימים.

אם עברו כמה ימים ועדיין התעניינתי, אני אקנה. אם עבר שבוע ולא בער לי, אני סוגרת ומדלגת הלאה.

יש מקרים שאני ארשם לרשימת תפוצה, כדי שהמוצרים האלו יציקו לי בחודש הבא או בזמן הבא שיבוא לי לפנק את עצמי. זה תלוי במצב הביזבוזים החודשיים שלי.

עם זאת, יש דברים שאני קונה במהירות משוגעת, ולא, אין לזה שום קשר למחיר ואין בהם שיקול שכלי מדי.

ככה קניתי עגילי זהב ב₪800 בתוך 2 דקות, ככה קניתי אינספור פריטים ירוקים זוהרים, יקרים יותר ופחות. נצרכים יותר ופחות.

אמבד - מגיע לך מנוי חינם

העניין הוא לא ״מה אני צריכה״, אלא שוב, מה מאיר אותי, מה עושה לי שמח, מה מרגיש לי שמח לאורך זמן. דברים כאלו אני קונה ב3 שניות, וגם כשאני עם חום במיטה (קרה יותר מפעם, אשכרה).

בעיניי צריך להבדיל בין האינסטנט המיידי של ״אהבתי״ לבין ״זה מזכיר לי משהו, זה מאיר לי משהו״ וזה לא זמני להרגע.

גם לדברים רגעיים יש ערך, ואז החישוב הכלכלי (כמה זה עולה) בא יותר לידי ביטוי, ופה כבר שווה להשתמש בטריק של ״לשונית פתוחה״.

*בכל מקרה אני בעד להתנהל נכון כלכלית והפוסט הזה לא בא כדי להכניס מישהו למינוס או לגרום למישהו להפריז, תפרשו את הפינוקים מפעם לפעם, לשיקולכם יקיריי.

אל ארץ השופינג של המעצבים. שוט.

המוצרים מסודרים לפי אסוציאציה ראשונית של ״קחו אותי לשםםם״, ולאו דווקא לפי רמת ריור. כדי שיהיה לכם נוח, הוספתי תו קטן ♪ ליד מוצרים זולים יחסית לקטגוריה. בלינג-בלינג!

1/ אותיות מחייכות

שייאלללה, פונטים. לעולם לא ימאס לנו מעוד פונטים. אפשר לפנק מעצבים בחבילות פונטים סגורות (כמות משקלים) או ברישיון ספציפי.

מתוך עמוד האינסטגרם של פונטימונים // צילום מסך // מתנות למעצבים
מתוך עמוד האינסטגרם של פונטימונים // צילום מסך

מה בוויב שלי?

הטייס // זוממת על- קרטיב, הטכנאי הצעיר, כלבו.

עודד עזר // זוממת על- פלשתינה, מעודד פשוט, פרנקריהליה.

אאא // זוממת על- פלוני, אסימון + פונטימונים // זוממת על- ברנדה, עומס, אוסקר.

פונטביט (רשימת הפינצטה שלי פה) // זוממת על- נוסטלגיה, עץ הדעת.

2/ כל מה שקשור לפנטון

אם תשאלו כל חובב צבע ודפוס על פנטון, סביר שתצפו באובססיה בלתי פוסקת. טוב נו, למרות שאני חושקת בהכל אנחנו נפרט בכלזאת, זה נעים.

מתוך עמוד האינסטגרם של פנטון // צילום מסך // מתנות למעצבים
מתוך עמוד האינסטגרם של פנטון // צילום מסך

מה בוויב שלי?

מניפות צבעים לפי סוגים, בגדים, נעליים, כיסויים לנייד, ספלים, קופסאות קרטון ופח, בקבוקים, זה רק מה שמטייל לי במוח. יש עוד.

לאחותכם הירוקה יש כמה מוצרים שהיא זממה ורכשה, אבל כאמור, לעולם אין מספיק מפנטון. תמיד זה טוב.

איפה מוצאים? ברחבי האינטרנט בעיקר, בארץ המקומות מתחלפים בהתאם לשתפ״ים (למשל בסוהו, בברשקה ואפילו בשופרא). אם המעצב או המעצבת שאתם אוהבים הם ממש דובשניות חלל- חפשו חפשו.

3/ ספרים רבותיי

אני פחות בקטע של ספרי עיצוב (מודה שזה גם נחמד) ויותר בקטע של ספרי מסע, לי כבר יש את אלו של גדעון עמיחי. ממליצה בהחלט לכל מדף.

איפה מוצאים? סטימצקי, צומת ספרים וכו׳. לספרים קוראים ״לא, לא, לא, לא, לא, לא, לא, כן״ ו״נו, נו, נו, נו, נו, נו, נו, יס״. אם אתם מוצאים משהו דומה לזה באיזושהיא צורה ואפילו המזערית ביותר, בעברית, ספרו לי. קסם טהור.

לעוד ספרים שאני אוהבת עם ובלי קשר להיותי מעצבת, כאן >

מתוך עמוד האינסטגרם של momento boxes // צילום מסך // מתנות למעצבים
מתוך עמוד האינסטגרם של momento boxes // צילום מסך

4/ מחברות ובכלל, מוצרי נייר

בהזדמנות זו אני רוצה להזכיר גם את נסיך המערכת, לוח השנה של אמבד: אני על זה.

אני על זה עדיין זמין למכירה בהזמנות ישירות, תשיגו אותי במייל, בפייסבוק, באינסטה, איפה שנוח לכם. פשוט תגידו לי שאתם מעוניינים ואני אפיק כמה סטים שתרצו במיוחד בשבילכם. פרטים ומחירים של לוח השנה 2020, ממש כאן >

מה עוד בוויב שלי?

אפשר לדבר על זה שהעיניים שלי בלבבות? אחח. פתקי ממוריז, סימניות, דפים ליצירה, ניירות עטיפה, מעטפות, פנקסים, מדבקות, מחברות כריכה קשה, מחברות כריכה רכה, ספירלות. אלליייי איזה אושר!

איפה מוצאים? מה שהזכרתי ועוד דברים שאתם עשויים לאהוב, נמצאים בחנויות שאני אוהבת: פאלפ, סוהו, ארטא, יולטה, ♪ דורנת, ♪ מיניסו, לימיק, קופסאות המתנה של מומנטו, ♪ אליאקספרס.

מוצרים מהליין שלי, האנגליגרפי // סטיילינג, עיצוב וצילום: אמבד, 2019 // מתנות למעצבים
מוצרים מהליין שלי, האנגליגרפי // סטיילינג, עיצוב וצילום: אמבד, 2019

5/ מוצרים מעוצבים לבית ולמשרד, פלוס

איך אפשר בלי לעצב את חלל החיים שלנו, את שולחן העבודה שלנו, את המקומות שבהם אנחנו נמצאים הכי הרבה, את החפצים שנוסעים איתנו ממקום למקום, את איך שאנחנו מתלבשים…? אי אפשר שלא הא?

מה בוויב שלי?

תיקים, טישרטים, כובעים, ארנקים, בקבוקים, כוסות, מסגרות, שעוני קיר, שעוני שולחן, פרטי טקסטיל כמו שטיחים ומגבות פנים, נרות (!!!), דיפיוזרים, מתלים, מדפים, רמקולים, אוזניות, פסלונים, ציוד משרדי מדוגם ופרטי נוי.

אהא. כל מה שעושה לחייך בצורה יומיומית.

איפה מוצאים? הליין של אמבד, סוהו, מר דודל, קופר קליגרפי, אסופה, 5070, גולף אנד קו, ♪ פוקס הום, ♪ מקסטוק, שירנקה, עדיקה, ♪ מיניסו, ♪ אליאקספרס.

מתוך עמוד האינסטגרם של mr doodle // צילום מסך // מתנות למעצבים
מתוך עמוד האינסטגרם של mr doodle // צילום מסך

6/ טיפוח שגם נראה יפה

אספני פרינט אנחנו, מה שאומר שאם העין נהנת מהאריזה- זה לגמרי טיפוח למעצבים.

(אפרופו, אם אתם מרגישים אגרנים, כתבתי על זה פעם- ואתם לגמרי לא לבד כי מסתבר שזו תופעה נפוצה אצל מעצבים ויוצרים).

מה בוויב שלי?

סבון סקראב לגוף, סבון על בסיס שמן, שמפו, קרם גוף, בושם. אני אכניס לפה גם מוצרים למעצבים גברברים, כי העיצוב. הו העיצוב.

איפה מוצאים? סבון, מעפילים, מאק, לאוקסיטן, ♪ ללין, בפארמים כמו סופרפארם ובי (שווה לחפש בשמים של ברברי ומוסקינו + מוצרים של דה באלם וטוני מולי).

מתוך עמוד האינסטגרם של מעפילים // צילום מסך // מתנות למעצבים
מתוך עמוד האינסטגרם של מעפילים // צילום מסך

7/ ג׳ובסי והגיקיה

לא לחינם (סטגדיש) זו הקטגוריה האחרונה בפוסט, היא יקרה לליבנו ובטח לכיסנו. נשים, גברים, חדי קרן, כולנו אוהבים טכנולוגיה שעושה לנו עיניים.

אם אתם באמת אחלה של בני אדם ובא לכם לפרגן עם מתנות למעצבים שלצידכם, או אם אתם מעצבים שמחפשים לגמרי לפרגן לעצמם פלוס ההרגשה שלגמרי לא ביזבזתם כסף כי ״זו מתנה סופר שימושית! מההה זה לעבודה!״, מצאתם. מצאתם.

מה בוויב שלי?

איימק ומקבוק פרו, אני אישית פחות חסידה של אייפדים- אבל אין לי ספק שאני יוצאת דופן בזה, אייפון, אביזרים תומכים כמו אוזניות, עט גרפי, סוללות נטענות, טראקפד (משנה חיים!), כיסויים.

אם יוצאים מחנויות של אפל אז תוסיפו- מדפסות, דפים ודפים מיוחדים, צבעים מקוריים, usb מעוצבים, כוננים חיצוניים, אוזניות קשת גדולות, חצובות, רינגים של תאורה, מצלמות של קנון, עדשות של קנון, כל שטות שקנון תמכור לי. ממ כן. בדיוק.

איפה מוצאים? איידיגיטל, אייסטור, ♪ קייאספי, אייבורי, ♪ אליאקספרס (שימו לב להמלצות ותמונות של המוצרים שם, לא מזמינה להזמין כל דבר מאליאקספרס).

אמבד - לוח שנה 2019 2020 19-20 לוח שנה מעוצב משלוח חינם אורפז ימין

תתחדשו ותחדשו!

א/ אם אתם מעצבים- פנקו גם את עצמכם, שימו לכם בצד ״רשימת משאלות״ לשנה הקרובה, תנו לעצמכם פירגון בסוף פרויקט גדול או קשוח, בסוף חודש אינטנסיבי, ביומולדת, לפני חג שהרגשתם בו את קללת העצמאיים אם אתם כאלו (לא יודעים מהי הקללה? אין גיפטקארד מהבוס כמובן).

ב/ אם יש עוד דברים שאתם ממליצים לקנות לכם כשמחפשים מתנות למעצבים- ספרו לי 🙂 אני תמיד שמחה לשמוע וזה יעזור לכל מי שיקרא פה בהמשך.

ג/ אם נהנתם מהסקירה, או אם היא עזרה לכם- פרגנו לי בתגובה, בתיוג, בלינק לחברים ולקולגות, בלינק ללקוחות. זה לא רק פירגון עבורי (תרימו, זה כיף!), זה גם רמז עבה לסובבים שלכם שיפרגנו לכם.

וואלה, מגיע לכם.

לא ככה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *